top of page

Stacja demontażu pojazdów

Kasacja samochodów

Cena za samochody kompletne 700 zł/tonę

Za samochody bez katalizatora 500 zł/tonę 

Laweta -150zł/tona

Image by Serge Kutuzov

O FIRMIE

Firma rozpoczęła działalność w 2008 roku na podstawie uzyskanej decyzji Wojewody Śląskiego nr: ŚR/I/66200/82/1/08. Na mocy tej decyzji została wpisana pod numerem 73 do wykazu stacji demontażu pojazdów funkcjonujących na terenie województwa śląskiego. Według nowych przepisów została wpisana również do rejestru przedsiębiorców BDO pod nr 000018959 .

Mając na uwadze dobro otaczającego nas środowiska w 2010 roku została rozszerzona działalność w zakresie odzysku zużytych filtrów olejowych oraz odzysku zbiorników gazu montowanych w pojazdach zasilanych gazem LPG.

Złomujemy nie tylko samochody osobowe, ale również ciężarowe, dostawcze, motocykle, traktory i inne pojazdy rolnicze, przyczepy, naczepy, ale również wózki widłowe.

Na wyposażeniu mamy auto lawetę, którą wykorzystuje się do zwiezienia pojazdów, które z uwagi na swój stan np. pojazdy powypadkowe nie mogą już poruszać się po naszych drogach, albo z uwagi na swój stan techniczny lepiej, aby się nie poruszały po naszych drogach.

 

 Usługi w zakresie auto złomowania prowadzimy na rynku lokalnym tj. na terenie Bielska-Białej, Jaworze, Rybarzowice, Żywiec, Cieszyn, Ustroń, Radostowice, Pszczyna, Czechowice-Dziedzice, Buczkowice, Meszna, Wisła, Skoczów, Goleszów, Dębowiec, Brenna, Szczyrk, Kozy, Kęty Pisarzowice, Bestwina, Wilamowice, Goczałkowice, Strumień, Chybie, Zwardoń i innych.

Wszystkie pojazdy są poddawane procesowi recyklingowemu tzn. w pierwszej kolejności sprawdza się elementy karoserii, podzespoły mechaniczne nadają się do wtórnego użytku. Jeżeli elementy mechaniczne przejdą pozytywnie wykonywane przez nas testy, są wymontowywane i przeznaczane do ponownego użytku. Jednakże nim wymontujemy jakikolwiek element z wyzłomowanego pojazdu, taki pojazd jest osuszany. Proces osuszania polega na odsączeniu płynów eksploatacyjnych - olej, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy, płyn do spryskiwaczy - za pomocą specjalnie to tego procesu przeznaczonych urządzeń.

OFERTA

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej świadczymy usługi w zakresie:

- ZŁOMOWANIA POJAZDÓW 
- SPRZEDAŻY CZĘŚCI UŻYWANYCH - felgi, szyby, elementy karoserii,elementy zawieszenia i inne
- SPRZEDAŻY UŻYWANYCH OPON LETNICH I ZIMOWYCH
- ODZYSK FILTRÓW OLEJOWYCH - podbijamy kartę przekazania odpadów
- ODZYSK ZBIORNIKÓW LPG - podbijamy kartę przekazania odpadów
- ZAPEWNIENIA SIECI ZBIERANIA POJAZDÓW - nowa opłata recyklingowa dla wprowadzających pojazdy.

photo_2024-02-09_13-57-05.jpg
Laweta

AUTO ZŁOM

Główna działalnością auto złomu Anpol jest złomowanie pojazdów.

        Uzyskaliśmy niezbędne zezwolenia, aby naszym usługom nadać odpowiedni poziom oraz aby nasi klienci nie musieli się martwić, czy oddany przez nich pojazd, został faktycznie wyzłomowany przez właściwy podmiot.

 

        Na naszej stacji demontażu pojazdów rozbieramy pojazdy wyeksploatowane, skorodowane, powypadkowe a nawet doszczętnie spalone.

Rozbierając przekazane nam pojazdy, troszczymy się, aby znajdujące się w nich niebezpieczne dla środowiska odpady nie przenikały do niego i nie niszczyły otaczającej nas przyrody. 

         Pojazdy nie mogące do nas dojechać odbieramy własnym transportem.

 

        Za każdy wyzłomowany pojazd płacimy za tonę kompletnego pojazdu jeżeli sam do nas dojedzie, jeżeli potrzebny jest transport naszą lawetą cena ta ulega zmianie. W niektórych przypadkach możliwa indywidualna wycena pojazdu.

czołówka

SIEĆ ZBIERANIA POJAZDÓW

Zapewniamy SIEĆ ZBIERANIA POJAZDÓW dla przedsiębiorców importujących pojazdy z terytorium Unii Europejskiej jak również spoza terenu Unii.
      Zgodnie z nowelizacją ustawy o recyklingu pojazdów z dniem 1 stycznia 2016 roku zlikwidowana zostaje opłata recyklingowa. W jej miejsce na przedsiębiorców importujących pojazdu zostaje nałożony obowiązek zapewnienia sieci zbierania pojazdów.

        W sytuacji gdy przedsiębiorca nie ma możliwości zapewnienia we własnym zakresie sieci zbierania pojazdów, wprowadzający pojazd zobowiązany jest do zawarcia umowy z przedsiębiorcami prowadzącymi stacje demontażu pojazdów położonymi w różnych miejscowościach.

       

       Za brak sieci zbierania pojazdów ustawa przewiduje wysokie kary dochodzące nawet do 20.000 zł rocznie.
 

      Osoby zainteresowane podjęciem współpracy serdecznie zapraszamy.


    Jednocześnie informujemy, iż wychodząc naprzeciw zainteresowanym, przy współpracy z zaprzyjaźnionymi stacjami demontażu pojazdów, w siedzibie naszej firmy załatwisz wszystkie niezbędne formalności tj. podpiszesz umowy z trzema przedsiębiorcami prowadzącymi stacje demontażu pojazdów.

       Pamiętaj, że podpisując umowy  tylko z legalnie funkcjonującymi stacjami demontażu pojazdów unikniesz kary za niezapewnienie sieci zbierania pojazdów.

Wiele samochodów

JAK WYZŁOMOWAĆ SAMOCHÓD 

 Pojazd który przyjedzie do złomowania powinien być kompletny.

     Elementy które powinny znajdować się w samochodzie zostały wskazane w Rozporządzenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 24 marca 2006r. w sprawie listy istotnych elementów pojazdu kompletnego.

      Zgodnie z treścią wyżej wskazanego rozporządzenia, aby uznać pojazd za kompletny musi zawierać następujące elementy:

  • fotele,

  • akumulator,

  • koła jezdne ( wraz z kołem zapasowym ),

  • zawieszenie przednie i tylne,

  • most(y) napędowy(e)*,

  • skrzynia biegów,

  • silnik,

  • układ hamulcowy,

  • układ kierowniczy,

  • układ wydechowy (konwertory kataliczne, katalizator*),

  • układ zasilania paliwem ze zbiornika paliwa,

  • układ klimatyzacji*,

  • układ chłodzenia z chłodnicą*,

  • elementy elektroniczne sterowane układami*,

  • instalacja zasilana gazem**,

  • poduszki powietrzne*,

* - Elementy występujące w pojazdach, w przypadkach przewidzianych przez producenta pojazdu.
**- Jeżeli została zamontowana w pojeździe.

          Nie oczekujemy sprawnego samochodu lecz kompletnego.

Tak przygotowany pojazd wjeżdża na wagę, sprawdzane są cechy identyfikacyjne pojazdu czyli zgodność pola numeru VIN z dowodem rejestracyjnym. W przypadku gdy pole numerów jest nieczytelne/skorodowane sprawdza się tabliczkę znamionową gdzie również znajduje się numer VIN pojazdu.

         Następnie sprawdzane są tablice rejestracyjne. Jeżeli pojazd można zidentyfikować, następnie sprawdzamy czy osoba, która dostarczyła pojazd jest uprawniona do wyzłomowania pojazdu, tzn. czy jest właścicielem wpisanym na dowodzie, ewentualnie na umowie sprzedaży, jeżeli pojazd nie został przerejestrowany.           Jeżeli wszystkie te dane się zgadzają, tożsamość właściciela, ewentualnie osoby przez niego upoważnionej została potwierdzona to możemy przystąpić do wypisania zaświadczenia o demontażu pojazdu, które jest niezbędne do wyrejestrowania pojazdu w wydziale komunikacji.

 

Gdy właściciel pojazdu nie żyje:

należy dostarczyć postanowienie sądowe o stwierdzeniu nabycia spadku lub akt poświadczenia dziedziczenia sporządzony przez notariusza.

        Jeżeli w powyższych dokumentach jest klika spadkobierców oznacza to, że wszyscy muszą wyrazić zgodę na wyzłomowanie pojazdu należącego uprzednio do spadkodawcy. Można tego dokonać po przez upoważnienie jednego ze spadkobierców, albo poprzez wspólną wizytę w siedzibie naszego auto złomu podczas podpisywania zaświadczenia o demontażu pojazdu.

 

Jeżeli samochód został objęty zastawem bankowym:

należy dostarczyć, dokumenty świadczące o spłacie należności. Najlepiej w tym celu uzyskać z banku niezbędne zaświadczenie.

Jeżeli dowód rejestracyjny został zabrany przez Funkcjonariusza Policji np. w wyniku wypadku:

należy dostarczyć zaświadczenie z Wydziału Komunikacji właściwego dla miejsca rejestracji pojazdu  zaświadczenie z potwierdzonymi danymi wpisanymi w dowodzie rejestracyjnym. W wielu przypadkach jest to ksero dowodu rejestracyjnego potwierdzone urzędową pieczątką. Koniecznie należy sprawdzić czy wykonane ksero jest czytelne.

Jeżeli dowód rejestracyjny został zniszczony, jest nieczytelny, bądź został zagubiony:

także i w tym przypadku niezbędne jest uzyskanie zaświadczenia z Wydziału Komunikacji właściwego dla miejsca rejestracji pojazdu potwierdzającego dane wpisane w dowodzie rejestracyjnym.

Jeżeli samochód został sprowadzony z zagranicy i nie został zarejestrowany w Polsce:

w tym wypadku należy przedstawić  dokumenty takie jak do zarejestrowania pojazdu  wraz tłumaczeniem, dowód uiszczenia akcyzy i opłaty recyklingowej

Wiele samochodów
złomowisko

WYMAGANE DOKUMENTY

      Podczas kasacji pojazdu jest sprawdzana tożsamość osoby złomującej samochód, ewentualnie upoważnionej do złomowania.

     Sprawdzamy dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu się z dowodem osobistym właściciela pojazdu.     Sprawdzamy czy numer identyfikacyjny pojazdu wpisany w dowodzie rejestracyjnym pokrywa się z polem numerów nabitym na karoserii pojazdu.

      Aby sprawdzić te wszystkie dane osoba, złomująca pojazd musi zabrać ze sobą:

  • Dowód osobisty, prawo jazdy lub inny dokument stwierdzający tożsamość ze zdjęciem, adresem zameldowania i numerem pesel właściciela pojazdu;

  • Dowód rejestracyjny, w przypadku braku dowodu rejestracyjnego zaświadczenie potwierdzające dane z dowodu, lub gdy został zatrzymany przez policję kserokopia dowodu, potwierdzona przez właściwy wydział komunikacji;

  • Gdy w dowodzie rejestracyjnym wpisany jest współwłaściciel to najlepiej, aby obaj współwłaściciele stawili się podczas złomowania w siedzibie naszego złomowiska. Jeżeli jest to niemożliwe z jakichś przyczyn, współwłaściciel może upoważnić drugiego do wyzłomowania pojazdu,dowód osobisty tej osoby też trzeba mieć z sobą lub kserokopię dowodu. Odpowiednie upoważnienie znajdziecie Państwo w dziale "DOKUMENTY";

  • Gdy pojazd jest zarejestrowany na firmę należy dołączyć KRS lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej oraz upoważnienie dla przedstawiciela firmy do wyzłomowania pojazdu.

  • Jeżeli pojazd nie został przerejestrowany, trzeba okazać umowę sprzedaży lub inny dokument potwierdzający własność pojazdu. Ważne jest aby załączone umowy sprzedaży udowadniały ciągłość pomiędzy osobą widniejącą na dowodzie rejestracyjnym a ostatnim właścicielem.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do skorzystania z naszego formularza kontaktowego lub kontaktu telefonicznego.

bottom of page